LPG MONTAJI ANKARA
LPG AYARI ANKARA

Atiker ankara

Atiker Ankara Bayi

Arılı Otogaz Siztemleri Ankarada LPG montajı için 20 yıllık tecribesi ile hizmetinizde.

Merhaba Ben Alpay Beyzade;

ARILI OTOGAZ Sistemleri olarak siz değerli müşterilerimizle yaptığımız işle ilgili olrak bir kaç bilgi vermek istiyorum.

LPG bilindigi üzere sıvılaştırılmış petrol gazıdır.
Ülkemizde kullanımı gayet yaygındır. Fiyatı benzin ve dizele oranla daha ucuz ve güvenilir olmasından tercih ediliyor.
Araçlara LPG sistemlerini araca en uygun marka ve malzeme ile Ankara’da montaj yapıyoruz. LPG Ayarı için de Ankara’da firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.

Bilmemiz gereken şu kullanıcı ne kadar aracının iyi olduğunu söylese de LPG yakıtı silindirde daha geç yandığı için benzinde hiç hissetmediğiniz ateşleme geçikmesi.araç LPG’ye geçtiği anda bunu size tekleyerek hissettiriyor.

Araçlarda benzin silindirde 280 derecede yanarken LPG de 515 derecede yanıyor. Bu yüzden LPG taktırdım ve araçta tekleme sorunu oldu sorusu doğuyor.

LPG nin geç yanması ateşlemesi zafıy araçlarda anında belli oluyor.

Zayıf çalışan ateşleme parçaları orjinali ile değiştirilirse LPG de herhangi bir teklemede söz konusu olmayacaktır.

LPG Ayarı Ankara

Ankara’da En İyi LPG Gaz Ayarı Yapan Usta

Gelelim araçları LPG de cok yakması.tabiki bunu tetikleyen faktörler çok. Bir kaçı az öncede söylediğim gibi ateşleme sistemi çok önemli.aracın hava akış metresi.oksijen sensörüde yakıtı uçuran parçalar.en önemliside araca projesyonel bir Bilgisayarlı LPG ayarı yapılması. Bu ayar wideband ayarıdır.afr lpg ayarı denilir yüksek tam gazda aracın benzınde hava yakıt karışımı ölçülür ve aynı degerlerle aracın LPG dede ayarlanmasıdır.. İyi bir ayar yapmak yakıt fazlalığını ortadan kaldırdığı gibi stabil ve düzgün bir rolantide sağlar.Aynı zamanda arıza lambası derdinide ortadan kaldırır.fakat arıza lambasının yanmasında sadece ayarı değil kullanıcının almış olduğu kötü bütan ve propan karışımı iyi olmayan LPG gazıda etkilemektedir..Bir aracın LPGde iyi çalışması iyi bir lpg montajı ve sonrasında iyi bir Bilgisayarlı LPG ayarı yapılması ile olur.

LPG-montaji-ankaraLPG ye geçiş dereceside iyi ayarlanmalı.erken lpgye geçiş için sıcaklık derecesi düşük tutulmamalıdırbence en az 35 derece olmalı.ideal olan sıcaklık budur.Günümüz teknolojisiyle üretilen bazı araclarda LPG montajı sonrasında yaşanan problemlerden biriside subap yanmasıdır.bu yanma benzinde çalışan bir aracda alev sıcaklığı1977 derecede ıken. LPG ye geçildiğinde alev sıcaklığı 1994 dereceye cıkması sonucu oluşan 17 derecelik artış egzoz subaplarının yanmasına neden olabiliyor.SUBAP YANMASI takılan sistemin markası ile değil tamamen LPG yakıtının sıcaklıgı ile alakalıdır. İyi bir LPG ayarı ve
Bunu geçiktiren yaglama sistemi takılabilir.

Montaj sonrasında araçları 1.000 km kontrölüne çağırarak regülatör basınçı ayarlanır.çünkü düşen basınç yüksektilmesse yapmış olduğunuz ayar otomatik olarak fakirler yani kısılmış olur ve buda aracın çekişini düşürüp arza lambasının yanmasına sebep olacaktır.bu kontrölden sonra basıncı yükseltilen regülatör basınç kaybetmez ve kalıcı bir ayar araca yerleşmiş olur.LPG de tasarruf tamamen ucuz olmasından kaynaklıdır.Benzinde 10lt yakan bir araç LPG de 13lt yakar fakat aradaki fiyat farkı */*40 tasarrufu getirmektedir.

Unutmamalıyız ki LPG sistemi alternatif bir yakıt sistemdir her tepkimesi ve her anı benzinle bir olamaz. Çünkü yanma dereceleri ve vermiş oldukları enerji farklıdır burada önemli olan araca LPG de stabil en iyi çalışabilecek bir ayarın yapılması yakıt tasarrufunun saglanmasıdır.

Ankarada en iyi LPG ayarı yapmak için tüm ekibimizle uzman ellerde son sistem Bilgisayarlı lpg ayarı yapabilmekteyiz.

Ankara Lpg ustası tavsiye konusunda firmamız binlerce referansı olarak Atiker-BRC-OMVL ve diğer tüm markalarda siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

Ankarada en iyi Atiker lpg ustası olarak bilinen Alpay BEYZADE Ustatüm servis, bakım, montaj konusunda yılardır süregelen tecrübesi ili en kaliteli hizmeti vermek için tüm gayretlerimiz devam etmektedir.

Saygılarımızla.

AFR Ayarı ANKARA

AFR NEdir?

AFR.Air Fuel Ratio kelimesinin kisaltilmasidir.Anlami Hava Yakit Karisim Oranidir.
Benzinli araclarda kabul edilen nu oran 14.7 (afr)dir.
Bu deger 14.7 nin uzerine cikarsa arac fakir karisimla calisir.
Bu deger 13 (afr) nin altinda ise zengin karisimla calisiyor demektir.
LPG li araclara AFR wideband ile ayar yapiyoruz yani genisband ayari yapiyoruz.
Genisband ayari dipgaz ile giden bir benzinli aracin egzozundan cikan hava molekul degeri (afr)sidir.
Benzinde alinan bu (afr) degerinin ayni kullanim tarzi ile LPG dede birebir olarak esitlenmesidir.
Bu ayar genisband Wideband ayaridir.
Ayni zamanda (afr) ayari yapilacak araca OBD tester cihazi takilir ve bi cihazda Darbant(narrowband)’i okur.
Gunluk stabil kullanimdaki afr degerini okur.
Wideband ve narrowband ayari yapilan LPG li bir aracin Ariza lambasi yanmaz.yakit ve cekis problemi olmaz.Karisim tam ayarlanabildiginden aracin motor omrude uzamis olacaktir.

Saygilar.

Alpay Beyzade.

Atiker Ankara Fiyat

Atiker-Ankara-FiyatAtiker Otogaz sistemlerinin Ankaradaki Bayiisi olarak Atiker Fiyat listesi için Telefon numaralarımızdan bizlere ulaşıp en güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Atiker Ankara Distribitörü olarak Ankara Şaşmaz sanayiinin hemen yanında olan Başkent Sanayi Sitesinde siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Atiker Ankara Bayileri için tavsiye edilen bir firma olmanın gurunu ve sevincini siz değerli müşlterilerimize borçluyuz.

 

Alpay Usta’ya Sor?

Merak Ettiklerinizi Aklınıza takılan tüm sorularınızı Alpay Ustaya Sorabilirsiniz. En ksıa sürede yoğun iş hayatından vakit buldukca siz değerli takipçilerimize tüm sorularınızın cevaplarını yazacaktır.

Alpay Usta'ya Sor

Alpay Usta’ya Sor

ARILI OTOGAZ Sistemleri.

 

Bizi FaceBook.com‘da takip etmeyi unutmayın !

FaceBook.com Takip Et

FaceBook.com Takip Et